Austrian

História spoločnosti

img 3

Austrian Airlines je letecká spoločnosť so sídlom vo Viedni, Rakúsku. Spoločnosť bola založená v roku 1957, avšak má korene v histórii rakúskej leteckej dopravy už od 1923.

V roku 1923 bola založená prvá rakúska letecká spoločnosť s názvom Österreichische Luftverkehrs AG (ÖLAG). Táto spoločnosť bola prvým národným leteckým prepravcom Rakúska a prvým aerolíniám v Európe, ktoré používali turbovrtuľové lietadlá. V roku 1938 bolo Rakúsko anektované nacistickým Nemeckom a ÖLAG sa stala súčasťou Luftwaffe. Po druhej svetovej vojne sa ÖLAG obnovila a premenovala sa na Austrian Airlines. V roku 1957 Austrian Airlines prebrali riadenie a majetok spoločnosti.

V priebehu nasledujúcich rokov sa Austrian Airlines rozrastala a získavala popularitu ako spoľahlivá a pohodlná letecká spoločnosť. V roku 1987 sa stala súčasťou aliancie Star Alliance, ktorá zahrnuje niektoré z najväčších svetových leteckých spoločností. Táto aliancia umožňuje leteckým spoločnostiam poskytovať služby na celom svete a zlepšuje výkonnosť a efektívnosť letových trás.

V roku 2000 sa Austrian Airlines spojila so spoločnosťou Lauda Air, ktorú založil rakúsky pretekár a podnikateľ Niki Lauda. Táto fúzia umožnila spoločnosti zvýšiť svoju flotilu a zlepšiť svoje služby. Austrian Airlines neskôr v roku 2009 prešla pod správu Deutsche Lufthansa AG, jednej z najväčších leteckých spoločností na svete.

Austrian Airlines dnes prevádzkuje lety do viac ako 130 destinácií vo vyše 60 krajinách sveta. Svojimi modernými letiskovými terminálmi a rozsiahlym sieťou letov ponúka cestujúcim komfort a bezpečnosť. Austrian Airlines má tiež silný záväzok k environmentálnej udržateľnosti a snaží sa minimalizovať svoj vplyv na životné prostredie.

V roku 2020, kvôli pandémii COVID-19, musela Austrian Airlines zastaviť väčšinu svojich letov a znížiť svoju flotilu. Spoločnosť sa však snaží prispôsobiť sa novým okolnostiam a opäť zlepšiť a byť konkurencie schopná.

V roku 2023 spoločnosť plánuje lietať do 120 destinácii vo svete a to až 1270 krát tyždenne len z Viedne, čím si chce posilniť svoju líderskú pozíciu na trhu.