Austrian

Austrian Airlines z Košíc: Na pretrase je menšie lietadlo

Z Košíc do Viedne môžete letieť až 11 – krát za týždeň. Cestujúci boli dosiaľ zvyknutí na väčšie lietadlo, no od konca marca 2024 nastane veľká zmena. Lietadlo totiž nahradí menší model.

Košické letisko dúfa, že toto opatrenie bude len dočasné a čím skôr sa Austrian Airlines vráti k pôvodnému modelu lietadla. Aktuálne však ešte na tejto linke funguje lietadlo s kapacitou až 120 miest. Od konca marca však dôjde k poklesu kapacity, a to až o 40 %. Austrian Airlines totiž bude na linke Košice – Viedeň prevádzkovať lietadlo ATR-72. Tieto modely majú kapacitu len 72 miest.

Začiatok letného letového poriadku

K zmene, ktorá sa týka výmeny modelu lietadla dôjde začiatkom nového letného letového poriadku, konkrétne od 31.3. 2024. Aktuálne sa lieta z Košíc do Viedne prostredníctvom aerolinky Austrian Airlines až 11 – krát do týždňa. Každý deň, dokonca, dvakrát, okrem soboty a stredy, kedy sa lieta len jedenkrát. Toto obmedzenie, ktoré sa týka výmeny lietadiel by však malo platiť len do konca októbra.

Zníženie dopytu po linke Košice – Viedeň?

Dôvod, prečo sa letecká spoločnosť Austrian Airlines rozhodla pre výmenu modelu lietadla za menšie, je dosiaľ neznámy. Hovorí sa však, že k zníženiu kapacity v lietadle došlo najmä z dôvodu menšej vyťaženosti. V tomto je však košické letisko presvedčené, že to tak nie je. Práve naopak. Linku Viedeň – Košice využilo množstvo cestujúcich a išlo tak aj o najžiadanejšiu linku, ktorá je pravidelne prevádzkovaná z Košíc.

Aké sú ceny leteniek?

Pokiaľ by ste chceli cestovať z Košíc do Viedne, cena letenky začína už na 139 €. Závisí však aj od termínu a konkrétneho obdobia. Keďže dôjde k poklesu kapacity v lietadlách a vy máte na tejto linke v pláne vycestovať, zarezervujte si letenku vopred, aby sa nestalo, že už budú v čase vašej plánovanej cesty vypredané.