Austrian

Späť do čiernych čísiel: Polročný zisk 15 miliónov eur signalizuje silný návrat po 3 ťažkých rokoch.


Austrian Airlines ohlásili pozitívny polročný finančný výsledok 15 miliónov eur, čo predstavuje významné oživenie po troch náročných rokoch. Návrat k ziskovosti je pripisovaný vysokému dopytu a priaznivým faktorom zaťaženia. Letecká spoločnosť zaznamenala v druhom štvrťroku 2023 nárast príjmov o 39%, čo predstavuje 664 miliónov eur, čo je významný nárast oproti rovnakému obdobiu v roku 2022. Okrem toho celkové prevádzkové príjmy stúpli o 36% a dosiahli 680 miliónov eur.

Povzbudivý výkon je hlavne vďaka nárastu počtu cestujúcich, kedy v prvom polroku letelo viac ako 6,1 milióna pasažierov, čo je nárast o 47% oproti rovnakému obdobiu v roku 2022. Ako súčasť svojej transformácie smerom k udržateľnejšiemu fungovaniu, Austrian Airlines modernizuje svoju flotilu pre dlhé trasy desiatimi novými lietadlami, investuje do efektívnejších lietadiel pre stredné trasy a začleňuje udržateľné letecké palivo (SAF).

Austrian Airlines boli v júni 2023 uznávané za svoju kvalitu a získali ocenenie “Najlepší letecký personál v Európe” od spoločnosti Skytrax. Spoločnosť tiež zvýšila platy svojim zamestnancom s dôrazom na flexibilitu a individualizáciu, aby zvýšila svoju atraktivitu ako zamestnávateľ.

S viac destináciami v letnom letovom poriadku ako v roku 2019 a významným návratom dopytu je Austrian Airlines optimistické ohľadom svojich budúcich vyhliadok. Letecká spoločnosť naďalej prioritizuje poskytovanie pozitívneho zážitku z cestovania pre svojich pasažierov a udržuje si reputáciu srdečného hostiteľa.