Zaujímavosti zo sveta cestovania: Nové Dreamlinery, michelingské jedlá a mnoho ďalšieho

Zaujímavosti zo sveta cestovania neustále pribúdajú. Preto vám prinášame ďalšie 3, ktoré sa týkajú aj známych leteckých spoločností z celého sveta. O týchto zaujímavostiach by ste určite mali vedieť!

Austrian Airlines a nové Dreamlinery

Novinkou je, že rakúske aerolinky Austrian Airlines získajú až 10 nových Dreamlinerov. Konkrétne ide o nové lietadlá Boeing 787 – 9. Už prvý stroj tohto typu poputuje na linku Viedeň – Los Angeles a bude v charakteristických farbách Austrian Airlines.

Táto obľúbená letecká spoločnosť potvrdila, že do roku 2028 vymení všetky staré Boeingy 767 za modernejšie. Tie sú používané najmä na dlhé vzdialenosti. Ich výhodou je, že zanechávajú nízku uhlíkovú stopu a sú veľmi šetrné. Okrem iného, nové Dreamlinery ponúkajú svojim cestujúcim aj oveľa väčší komfort.

Michelingské jedlá na palube?

Áno, presne tak! China Airlines chce predstaviť michelingské jedlá priamo na palube lietadla. Prvé luxusné jedlá si mohli cestujúci užiť už od 21. apríla. Práve Taiwanský dopravca uviedol na svojich letoch michelingské jedlá známej taiwanskej reštaurácie Le Palais. Táto reštaurácia je ocenená až tromi michelingskými hviezdami. Luxusné chody sa budú podávať na všetkých diaľkových letoch. Z Taiwanu až do Európy, USA alebo Kanady. Výhodou je, že na triede záležať nebude. Preto si budete môcť pochutnať na týchto jedlách aj v druhej triede.

Nízke uhlíkové stopy

Ďalšou skvelou novinkou je skutočnosť, že Wizz Air vďaka obsadenosti liniek znížil svoju uhlíkovú stopu. Táto letecká spoločnosť preto znižuje uhlíkovú stopu na pasažiera, a to rýchlejšie ako automobilky. Kľúčovým faktorom je v tomto prípade najmä obsadenosť. Keďže ľudia čoraz viac využívajú nízkonákladové spoločnosti na prepravu, lietadlá sú veľmi často naplnené.