Austrian

Austrian Airlines hodnotí potenciál Ľubľany

Austrian Airlines patrí medzi obľúbené letecké spoločnosti. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Prevádzkuje totiž niekoľko zaujímavých liniek, ktoré stoja za pozornosť. V súčasnej dobe zvažuje táto spoločnosť dať do prevádzky aj ďalšiu linku medzi Viedňou a Ľubľanou.

Je to už 3,5 roka ako boli naposledy mestá Viedeň a Ľubľana naposledy prepojené. Hlavné mesto Rakúska – Viedeň patrí medzi destinácie, ktoré bude slovinská vláda dotovať leteckej spoločnosti Austrian Airlines. Zároveň chce otvoriť prevádzku z Ľubľany, Portoroža a Mariboru. Aj letecká spoločnosť Austrian Airlines sa vyjadrila, že Ľubľana patrí medzi potenciálne destinácie v rámci ich siete. Aktuálne ponúkajú svojim cestujúcim alternatívu do Viedne, a to cez Klagenfurt.

V minulosti prevádzkovala lety do Ľubľany práve spoločnosť Adria Airways, ktorá však z istých dôvodov zanikla. Lety mali byť preto obnovené už v roku 2020, kedy to však prekazila pandémia.

Cestujúci majú záujem

Skupina Lufthansa veľmi rýchlo zareagovala na krach spoločnosti Adria Airways, a to už v roku 2019. Táto skupina pokryla kľúčové trasy, ktoré mal na starosti bývalý slovinský dopravca. Zabezpečila tak pokračujúci tok transferových cestujúcich priamo cez svoje uzly.

Lufthansa tak zrealizovala prevádzku z Mníchova a Frankfurtu, ale tiež aj z hlavného mesta Belgicka a Swiss zo Zürichu. Letecká spoločnosť Austrian Airlines však aj napriek tomu vynechala možnosť zaviesť spojenie medzi Viedňou a Ľubľanou. Počty cestujúcich však naznačujú, že je po tejto linke skutočne solídny dopyt.

Čo sa týka letov do rakúskeho hlavného mesta, ide o jednu z najúspešnejších liniek. Práve to je dôvod, prečo táto linka bola aj v rámci spoločnosti Adria obľúbená. V letných mesiacoch si tak udržali dvojnásobné denné lety a v priemere prepravili približne 60 000 cestujúcich ročne.