AUSTRIAN AIRLINES POČÍTA SO ZDRAŽOVANÍM LETENIEK

Rakúska letecká spoločnosť Austrian Airlines plánuje v reakcii na vysoké ceny leteckého paliva zvýšiť ceny svojich leteniek. Uviedla to šéfka spoločnosti Annette Mannová rozhovoru pre rozhlasovú stanicu Ö1. Na krátkych linkách by malo ísť o navýšenie ceny o niekoľko eur. Na diaľkových letoch však môže ísť o zdraženie až o 50 alebo 100 eur. Spoločnosť prešla v minulých rokoch niekoľkými kolami znižovania nákladov, a tak podľa Mannovej je rast cien leteniek jedinou cestou, ako doviesť Austrian Airlines opäť k ziskovosti. Zvyšovanie cien leteniek by sa mal naplno prejaviť v budúcom roku.

Šéfka Austrian Airlines Anette Mannová (foto: Martin Krachler/Austrian Airlines)

Mannová ďalej uviedla, že vďaka prijatiu 150 zamestnancov palubného personálu a kurzarbeitu nemá Austrian Airlines problém s nedostatkom zamestnancov ako je tomu u iných leteckých spoločností. Kvôli nehode v rafinérii OMV vo Schwechate, ku ktorej došlo začiatkom júna a ktorá znamenala obmedzenie dodávok leteckého paliva JET A-1 viedenskému letisku, zaznamenala spoločnosť zvýšené náklady. O náhrade škôd chce teraz rokovať s firmou OMV.

Annette Mannová zastáva pozíciu výkonnej riaditeľky Austrian Airlines od 1. marca 2022, keď v tejto funkcii vystriedala vystriedala Alexisa Grafa von und zu Hoensbroech. Ten zamieril do Kanady, kde sa stal riaditeľom aerolínie WestJet. Mannová po vyštudovaní vysokej školy ekonomického smeru nastúpila v roku 2003 pri Lufthanse, kde na rôznych pozíciách pracovala až do tohto roku.